Co oznacza budowa domu pod klucz?
Podejmując decyzję o budowie domu musimy zdecydowanie być świadomi tego, jak duży to jest wysiłek, jakich środków finansowych wymaga. Jedną z kluczowych decyzji jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Bardzo dużo osób decyduje się na to, aby budowa dom pod klucz, kompleksowo. Co dokładnie oznacza ten termin i co daje inwestorom?
Budowa domu to długotrwałe i kosztowne przedsięwzięcie, ale jednocześnie inwestycja w dużo lepszy komfort życia. Posiadając dom, np. z małym ogrodem zdecydowanie możemy stworzyć warunki, dzięki którym wszyscy domownicy będą mieszkać wygodnie, komfortowo, będą mieli swoje pokoje, będą mogli korzystać również z szeroko rozumianej przestrzeni ogrodowej.
Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej firmy budowlanej, która będzie wykonawcą. Jeżeli nie decydujemy się na budowę domu metodą gospodarczą, doświadczony wykonawca jest na wagę złota. Dużo osób decyduje się na budowę domu pod klucz. Co dokładnie oznacza ten termin i kiedy warto zdecydować się na taką usługę?
Czym jest budowa domu pod klucz?
Podejmując współpracę z firmą budowlaną i podpisując umowę, decydujemy się przeważnie na realizację do stanu surowego zamkniętego. Gdy dom osiąga stan deweloperski, szukamy kolejnej firmy, która zajmie się aranżacją.
Usługa budowy domu pod klucz to nic innego, niż skorzystanie z oferty firmy, która jednocześnie zajmie się wykonaniem typowo prac budowlanych i konstrukcyjnych, jak również aranżacyjnych. Oznacza to, że współpracując z jedną firmą otrzymamy dom, który jest gotowy do wprowadzenia się i nie wymaga wykonania żadnych prac, oprócz np. skręcania mebli.
Jakie zalety ma budowa domu pod klucz?
Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju usługę, głównie z uwagi na to, że współpracujemy z jednym wykonawcą i nie musimy szukać kolejnych ekip. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza dlatego, że doświadczone firmy mają grafik wypełniony po brzegi. Pomiędzy budową, a adaptacją nie stracimy więc dużo czasu.
Inne zalety to:
– mniej stresu, dzięki współpracy z ekipą, którą już znamy,
– sprawniejsza logistyka pracy,
– możliwość uzyskania lepszej ceny przy większym zamówieniu,
– szansa na pomoc w wyborze odpowiednich materiałów,
– lepsza i łatwiejsza kontrola nad wykonawcą,
– brak przestojów na budowie.
W sytuacji, gdy otrzymujemy wnętrza, które są gotowe do zamieszkania, nie wymagają np. aplikacji gładzi, malowania, układania podłóg, czy układania płytek jest niezwykle wygodne. Unikamy w ten sposób wielu problemów.