Biznes i finanse

Aplikacja Galeco, czyli doradztwo dachowe w wersji „mobile”

Praca dekarzy wymaga znajomości różnych technologii, produktów i sposobów montażu dachów oraz systemów rynnowych. To zawód łączący w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Właśnie dla tych fachowców powstała aplikacja przygotowana przez markę Galeco – polskiego producenta systemów rynnowych. Jak wygląda i co oferuje swoim użytkownikom? (więcej…)
Biznes i finanse

Kaczmarski Inkasso z prostą windykacją online dla klientów szybkafaktura.pl

Małe i średnie przedsiębiorstwa w ciągu miesiąca wystawiają od 3 do 2500 faktur, średnio jest ich 90 – wynika z najnowszego badania „Jak MŚP korzysta z windykacji” na zlecenie firmy Kaczmarski Inkasso. Niestety kontrahenci często nie płacą za towary i usługi w ustalonym czasie, co jest bolączką wielu przedsiębiorców. Część z nich nie czeka i sięga po nowoczesne rozwiązania, jak windykacja online. Od lutego korzystają z niej klienci szybkafaktura.pl. (więcej…)
Biznes i finanse

Czy Polacy są zaradni w finansach? Badanie opinii Smartney

Zaradność finansowa może się przydać, zwłaszcza w czasie pandemii, gdy inflacja rośnie, a gospodarka hamuje. Nieco ponad 30 proc. rodaków twierdzi, że dobrze radzi sobie w sprawach finansowych i może pochwalić się zaradnością.[1] Podobna grupa respondentów (29 proc.) jest przeciwnego zdania - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Smartney. Z czym kojarzy się zaradność finansowa? Czy pożyczanie pieniędzy jest przejawem zaradności, czy wręcz przeciwnie? (więcej…)
Biznes i finanse

Jak utrzymać motywację w czasach niepewności?

Warunki, w jakich przyszło nam ostatnio realizować się zawodowo, bardzo się zmieniły. Praca zdalna, ograniczenie spotkań face to face, videokonferencje – zmieniły dotychczasową rzeczywistość, w jakiej przyszło nam pracować. Nowa sytuacja społeczna wpłynęła negatywnie na poziom naszej motywacji. Jak sprawić, by w epoce post-COVID19 zachować ją zarówno w kadrze zarządzającej, jak i wśród pozostałych pracowników? (więcej…)
Biznes i finanse

Wszyscy wracają z wakacji. Ale na wakacje kredytowe wciąż można pojechać. Warto?

Wakacje powoli się kończą. Słońce, plaża, leżaki, kąpiele morskie, wędrówki, spotkania ze znajomymi – kto mógł to wypoczął i przywiózł zapewne dobre wspomnienia. Mimo, że zbliża się wrzesień są wakacje, które wciąż „trwają”. Mowa o wakacjach kredytowych, które pozwalają na odroczenie spłaty kredytów – zwłaszcza w ciężkich czasach. Też początkowo kojarzą się z samymi superlatywami, ale trzeba zgłębić temat, bo to oferta nie dla każdego. (więcej…)
Biznes i finanse

Jak zaplanować wypoczynek, by nie zrujnować domowego budżetu?

Z powodu pandemii koronawirusa w wielu domowych budżetach brakuje środków pieniężnych. Część Polaków notuje niższe wpływy z działalności gospodarczej, straciła pracę etc. Tymczasem kończą się wakacje, a niebawem nadejdzie wrzesień, który też jest dobrym miesiącem na posezonowy wypoczynek. Jak zaplanować wyjazd, by nie nadwerężyć domowego budżetu? Dlaczego czasem lepiej zacząć urlop po sezonie i jaki to ma wpływ na domowe finanse? Podpowiadamy. (więcej…)