Dom i Ogród

Portiernia. Czym jest i jaką pełni funkcję?

Portiernia, która często nazywana jest stróżówką albo wartownią, to najczęściej niewielkich rozmiarów obiekt, który postawiony jest przed halą, a najczęściej w okolicach bramy wjazdowej. To miejsce, w którym swoją pracę wykonują pracownicy ochrony, stale monitorujący wszystko to, co dzieje się na terenie obiektu. Wcześniej takie obiekty były przeważnie murowane, dziś zastępowane są rozwiązaniami modułowymi, kontenerowymi. (więcej…)
Dom i Ogród

Układanie kostki brukowej. Jak wybrać odpowiednią firmę?

Świadczenie usług brukarskich odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, na odpowiednio przygotowanym terenie, z wykorzystaniem materiału, który podoba się klientowi, jak również ma dobre parametry – takie, dzięki którym będzie odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak wybrać odpowiednią firmę, która ma doświadczenie, jak również realizuje wszystkie zlecenia terminowo. (więcej…)
Dom i Ogród

Kamerowanie kanalizacji – na czym polega?

Monitoring kanalizacji jest jedną z nowoczesnych metod, które wspierają pracę hydraulików. Polega on na inspekcji zatkanych kanałów za pomocą specjalnych kamer. Posiadają obrotowe głowice, które znacznie ułatwiają inspekcję. Kamerowanie pozwala również usprawnić proces udrażniania kanalizacji oraz jej oczyszczania. Na czym jednak polega sam monitoring? Sprawdzamy. (więcej…)
Dom i Ogród

Szalunki ścienne — 4 powody, dla których warto ich użyć na swojej budowie

Szalunki ścienne to konstrukcje, które po wypełnieniu ich betonem umożliwiają zastygnięcie masy we wcześniej zaplanowany przez nas sposób. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie powtarzalnych elementów. Ściany, które uzyskuje się dzięki ich wykorzystaniu są proste i nie wymagają dodatkowych zabiegów poza otynkowaniem. Dlaczego warto użyć szalunków ściennych na swojej budowie? Podpowiadamy. (więcej…)
Dom i Ogród

Modna kuchnia 2022 – inspiracje i trendy

Modne kuchnie w 2022 roku charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością. Nie bez znaczenia pozostaje także nawiązywanie w nich do natury - w końcu trend eko będzie w nadchodzących miesiącach bardzo na topie. Z powodzeniem możemy więc sięgać po naturalne materiały z drewnem i kamieniem w rolach głównych. Pamiętajmy także o funkcjonalności. Sprawdźmy, jak więc urządzić kuchnię, aby była zgodna z trendami 2022. (więcej…)
Dom i Ogród

Gałki drewniane do mebli

W domowych aranżacjach można wykorzystać rozmaite pomysły, które będą odzwierciedleniem indywidualnych preferencji właścicieli. Obecnie w sklepach oferowane jest zróżnicowane wyposażenie - zarówno pod względem stylu, jak i cen. Bez problemu można wybrać takie rozwiązania, które będą w pełni satysfakcjonujące dla użytkowników. Proponowane są nie tylko oryginalne meble, ale również efektowne wyposażenie dodatkowe. Własną kreatywnością można się także wykazać przy dobieraniu materiałów wykończeniowych i różnego rodzaju dodatków. Jakie trendy aranżacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem? Każde pomieszczenie w domu może być na swój sposób wyjątkowe. Warto połączyć funkcjonalny aspekt z niebanalnym designem - takie aranżacje od razu przyciągają uwagę. W ostatnich latach...
Dom i Ogród

Sypialnia w minimalistycznym stylu

Minimalizm jest jednym z ponadczasowych trendów w projektowaniu wnętrz. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących umiarkowanie i porządek. To także styl, dzięki któremu nasza sypialnia stanie się oazę spokoju i dobrego samopoczucia. Poniższe rady pomogą ją urządzić w modnym stylu, którego główna zasada brzmi: im mniej, tym lepiej. (więcej…)
Dom i Ogród

Rekuperacja powietrza: remedium na smog

Smog przybiera na sile zwłaszcza w okresie wzmożonego ogrzewania i skłania do rozważań nad jakością powietrza, którym oddychamy. Problem nie dotyczy już tylko mieszkańców dużych aglomeracji, ale i mniejszych miast. Jak mu przeciwdziałać, kiedy trafia do wnętrza naszego domu? Najprostszym sposobem jest rekuperacja powietrza. (więcej…)