Dom i Ogród

Jak przygotować dom na jesień?

Dni stają się coraz krótsze, ranki chłodniejsze, a na niebie coraz częściej pojawiają się deszczowe chmury i choć udaje nam się jeszcze chwycić parę promieni słońca, coraz częściej myślimy o zbliżającej się jesieni. Jak przetrwać ten niewątpliwie trudny okres i jak przygotować dom na tę porę roku? Przytulny azyl to nie wszystko pomyśl o jakości powietrza  Przygotowanie domu do jesieni nie polega jedynie na jego odpowiedniej aranżacji, jesień to także rozpoczynający się sezon grzewczy, co oznacza również powracający co roku spory problem z uciążliwym, a przede wszystkim szkodliwym smogiem. Dlatego też przygotowując się na jesień warto przede wszystkim pomyśleć o...
Dom i Ogród

Dobra papa dachowa – czyli jaka?

Papa dachowa to materiał, który zdecydowanie przyda się w wielu różnorodnych gospodarstwach domowych. Dzięki niej można między innymi zachować szczelność konstrukcji dachu. W jaki sposób wybrać dobrą papę? Specjaliści podpowiadają. (więcej…)
Dom i Ogród

Propan – jakie ma zastosowanie?

Niektóre gospodarstwa domowe mają możliwość korzystania z gazu ziemnego, który jest dostarczany do ich posesji gazociągiem. Jednak nie wszystkie tereny posiadają infrastrukturę umożliwiającą przyłączenie tego paliwa. W takiej sytuacji mamy możliwość korzystania z gazu płynnego, czyli propanu. Czym się on charakteryzuje i jakie ma zastosowanie? Podpowiadamy. (więcej…)
Dom i Ogród

Portiernia. Czym jest i jaką pełni funkcję?

Portiernia, która często nazywana jest stróżówką albo wartownią, to najczęściej niewielkich rozmiarów obiekt, który postawiony jest przed halą, a najczęściej w okolicach bramy wjazdowej. To miejsce, w którym swoją pracę wykonują pracownicy ochrony, stale monitorujący wszystko to, co dzieje się na terenie obiektu. Wcześniej takie obiekty były przeważnie murowane, dziś zastępowane są rozwiązaniami modułowymi, kontenerowymi. (więcej…)
Dom i Ogród

Układanie kostki brukowej. Jak wybrać odpowiednią firmę?

Świadczenie usług brukarskich odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, na odpowiednio przygotowanym terenie, z wykorzystaniem materiału, który podoba się klientowi, jak również ma dobre parametry – takie, dzięki którym będzie odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak wybrać odpowiednią firmę, która ma doświadczenie, jak również realizuje wszystkie zlecenia terminowo. (więcej…)
Dom i Ogród

Co oznacza budowa domu pod klucz?

Podejmując decyzję o budowie domu musimy zdecydowanie być świadomi tego, jak duży to jest wysiłek, jakich środków finansowych wymaga. Jedną z kluczowych decyzji jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Bardzo dużo osób decyduje się na to, aby budowa dom pod klucz, kompleksowo. Co dokładnie oznacza ten termin i co daje inwestorom? (więcej…)
Dom i Ogród

Kamerowanie kanalizacji – na czym polega?

Monitoring kanalizacji jest jedną z nowoczesnych metod, które wspierają pracę hydraulików. Polega on na inspekcji zatkanych kanałów za pomocą specjalnych kamer. Posiadają obrotowe głowice, które znacznie ułatwiają inspekcję. Kamerowanie pozwala również usprawnić proces udrażniania kanalizacji oraz jej oczyszczania. Na czym jednak polega sam monitoring? Sprawdzamy. (więcej…)