Motoryzacja

Kto kupuje samochody używane w Internecie?

Przenoszenie decyzji zakupowych do Internetu to dominujący trend rynkowy, który w ostatnim czasie został przyśpieszony przez pandemię koronawirusa. Ta tendencja widoczna jest także na rynku samochodów używanych, gdzie pomimo ostatnich niesprzyjających warunków, konsumenci chętnie sięgali po coraz to droższe modele aut. Kim jest statystyczna osoba kupująca samochód „z drugiej ręki” przez Internet? Na pytanie to odpowiada Jacek Fijołek, twórca platformy CarForFriend.pl. (więcej…)
Motoryzacja

30-letnia historia Lexusa

Zaczęło się od pozornie szalonego wyzwania. Efekt jego realizacji przerósł najśmielsze oczekiwania. Znana z produkowania niezawodnych samochodów japońska Toyota postawiła sobie za cel wejście do ekstraklasy luksusowych limuzyn. W 1983 roku prezydent koncernu Eiji Toyoda zlecił swoim współpracownikom stworzenie marki najlepszych na świecie samochodów. Wydawało się to czystą fantazją. Cel udało się jednak zrealizować i to w imponującym stylu. (więcej…)
Motoryzacja

Mio MiVue 866 – pierwszy wideorejestrator z Night Vision Ultra

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów dla kierowców. Słaba widoczność na drodze wynikająca z częstych opadów śniegu i marznącego deszczu oraz rozpoczynająca się od godziny 16 szarówka powoduje, że o wypadek nie trudno. Bardzo często wideorejestratory nie radzą sobie w wyżej opisanych warunkach, a nagrania są ciemne i niewiele na nich widać. (więcej…)
Motoryzacja

Dakarowa Toyota Hilux na sprzedaż. A nawet dwie

Start w Rajdzie Dakar najlepiej planować tuż po zakończeniu poprzedniej edycji, czyli czas jest jak najbardziej odpowiedni. A od czego zacząć? Od samochodu, który da szansę na wysokie lokaty. Overdrive Racing, który podczas edycji 2021 obsługiwał m.in. Kubę Przygońskiego, wystawił właśnie na sprzedaż dwie rajdowe Toyoty Hilux z 2018 roku. (więcej…)
Motoryzacja

Akcja edukacyjna „Bezpieczne dziecko w samochodzie”

Przez cały rok, do końca grudnia 2021 trwa edukacyjna kampania internetowa „Bezpieczne dziecko w samochodzie”, zorganizowana przez firmę Smart Kid SA i opiniotwórczy portal BRD24.PL. Celem akcji jest dostarczenie rodzicom fachowej wiedzy na temat, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Artykuły eksperckie będą się ukazywały co miesiąc na stronie http://www.brd24.pl/bezpieczne-dziecko-w-samochodzie/. (więcej…)
Motoryzacja

System iMT – automatyczne międzygazy to zaleta nie tylko podczas sportowej jazdy

Manualne skrzynie biegów żyją i mają się całkiem dobrze. Choć samochodów z automatem sprzedaje się coraz więcej, a ich udział w rynku systematycznie rośnie, ręczne skrzynie biegów również są ulepszane. Przykładem, który o tym świadczy, może być system iMT, który znajdziemy w modelach Toyoty. Rasowy GR Yaris, kompaktowa Corolla czy crossover Toyota C-HR – w każdym z tych modeli iMT pełni istotną rolę i sprawdza się znakomicie. (więcej…)