Motoryzacja

Jakie zastosowanie ma motoreduktor?

Motoreduktor to przemyślane i bardzo sprawne połączenie silnika elektrycznego i przekładni mechanicznej. Jego zadaniem jest zapewnienie dobrej jakości napędu. Jego budowa, właściwości, niezawodność, prostota montażu sprawiają, że konstruktorzy już dawno docenili jego właściwości. Warto postawić na współpracę z firmą, która w tym obszarze ma duże doświadczenie, potrafi doradzić, które rozwiązanie jest najlepsze z punktu widzenia klienta. (więcej…)
Motoryzacja

Sezonowy przegląd samochodu

O tym, jak ważny jest przegląd naszego samochodu wie chyba każdy. Niektóre elementy wymienia się ze względu na nadchodzącą zimę lub lato. Pierwsze co przychodzi nam na myśl, to płyn do spryskiwaczy oraz opony. O tym, jak i kiedy należy je wymieniać przeczytasz poniżej. (więcej…)
Motoryzacja

Kto kupuje samochody używane w Internecie?

Przenoszenie decyzji zakupowych do Internetu to dominujący trend rynkowy, który w ostatnim czasie został przyśpieszony przez pandemię koronawirusa. Ta tendencja widoczna jest także na rynku samochodów używanych, gdzie pomimo ostatnich niesprzyjających warunków, konsumenci chętnie sięgali po coraz to droższe modele aut. Kim jest statystyczna osoba kupująca samochód „z drugiej ręki” przez Internet? Na pytanie to odpowiada Jacek Fijołek, twórca platformy CarForFriend.pl. (więcej…)
Motoryzacja

30-letnia historia Lexusa

Zaczęło się od pozornie szalonego wyzwania. Efekt jego realizacji przerósł najśmielsze oczekiwania. Znana z produkowania niezawodnych samochodów japońska Toyota postawiła sobie za cel wejście do ekstraklasy luksusowych limuzyn. W 1983 roku prezydent koncernu Eiji Toyoda zlecił swoim współpracownikom stworzenie marki najlepszych na świecie samochodów. Wydawało się to czystą fantazją. Cel udało się jednak zrealizować i to w imponującym stylu. (więcej…)
Motoryzacja

Mio MiVue 866 – pierwszy wideorejestrator z Night Vision Ultra

Zima to jeden z najtrudniejszych okresów dla kierowców. Słaba widoczność na drodze wynikająca z częstych opadów śniegu i marznącego deszczu oraz rozpoczynająca się od godziny 16 szarówka powoduje, że o wypadek nie trudno. Bardzo często wideorejestratory nie radzą sobie w wyżej opisanych warunkach, a nagrania są ciemne i niewiele na nich widać. (więcej…)