Technologia

Zawór pływakowy – jak działa?

Zawór pływakowy jest urządzeniem szeroko wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Jego działanie mocno usprawnia proces pracy. Czym właściwie są zawory pływakowe i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Jak działają? Odpowiedzi znaleźć można poniżej. (więcej…)
Technologia

Kurierzy z jedzeniem: kupowanie żywności on-line

Zamawianie przez internet takich produktów, jak na przykład ubrania, sprzęty elektroniczne, książki czy meble nikogo dzisiaj nie dziwi. Produkty te każdego dnia są transportowane na terenie całego kraju, by w nienaruszonym stanie dotrzeć do swoich odbiorców. Towarem, który na rynku dostaw jest dość nowy, wciąż pozostaje żywność. W czasie pandemii liczba dostaw artykułów spożywczych przez kurierów szczególnie wzrosła, ale nadal nie jest przesadnie wysoka. W artykule omawiamy zalety i możliwości zamawiania żywności do domu. (więcej…)
Technologia

Adaptuj się albo pójdź z torbami! Przegląd przejściówek do różnych potrzeb

Wokół nas aż roi się od wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego w różnych standardach, a tempo jego przyrostu z roku na rok potwornie przyspiesza. Jeśli chcemy sprawnie połączyć urządzenia ze sobą, łatwo się w tym wszystkim pogubić. Na szczęście na rynku mamy do dyspozycji rozmaite adaptery (przejściówki), rozwiązujące problem pomimo braku odpowiedniej funkcjonalności jednego z akcesoriów. (więcej…)
Technologia

Zrównoważona domowa oaza, czyli standardy “zielonego domu”

Szacuje się, że ok. 90% naszego życia spędzamy w budynkach. W dużej mierze są to obiekty użyteczności publicznej, spośród których większość choć w pewnym stopniu wyposażona jest w inteligentne rozwiązania. To systemy które nie tylko zwiększają komfort użytkowników i minimalizują koszty eksploatacyjne, ale także są przyjazne dla środowiska. (więcej…)