Zdrowie

Rodzaje badań endokrynologicznych

Endokrynolog jest lekarzem specjalizującym się w zaburzeniach i chorobach wywołanych błędnie działającymi gruczołami wydzielania wewnętrznego, czyli m.in. jajnikami, tarczycą, szyszynką i przysadką mózgową. Leczy choroby takie jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, chorobę Hashimoto, zespół Cushinga oraz niedoczynność przysadki. Do odpowiedniej diagnostyki tych schorzeń często wymagane jest przeprowadzenie badań endokrynologicznych. (więcej…)
Zdrowie

Nowoczesne aparaty słuchowe – jak sprawdzić, czy są dobrej jakości?

Utrata słuchu może mieć duży wpływ na codzienne życie, nie tylko te zawodowe, lecz również rodzinne. Daje nam również poczucie bezpieczeństwa, kiedy prawidłowy, stereofoniczny dźwięk rozchodzi się dookoła nas. Aparat słuchowy można porównać do okularów, ponieważ oba te przedmioty wzmacniają zmysł, bez którego nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować. Zadaniem tego elektrycznego urządzenia jest wzmocnienie głośności dźwięków, które trafiają do naszego ucha. Jak zatem rozpoznać, czy nowoczesne aparaty słuchowe są dobrej jakości? Podpowiadamy. (więcej…)
Zdrowie

Jak szybko schudnąć – Sprawdź te przydatne wskazówki!

Istnieje wiele opcji, które pomogą Ci szybko schudnąć. Najlepsze metody łączą ćwiczenia i dietę, ale możesz osiągnąć pewną utratę wagi nawet bez katorżniczych ćwiczeń. Powinieneś wybrać metodę, która jest dla Ciebie najlepsza, ale często może być konieczne wypróbowanie więcej niż jednej metody, aby uzyskać docelową wagę.  (więcej…)
Zdrowie

Buksizm należy leczyć. Zobacz, na czym polega ta dolegliwość?

Bardzo dużo starań podejmujemy, aby nasz uśmiech spełniał oczekiwania oraz był szeroki. Stan naszych zębów, jak również dziąseł, szeroko rozumianej jamy ustnej, powinien być przez nas dobrze kontrolowany. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, musimy zwrócić uwagę na profilaktykę stomatologiczną, regularne wizyty u stomatologa, jak również rozwiązywać bieżące problemy, np. związane z bruksizmem. (więcej…)
Zdrowie

Koszmar każdej dojrzałej kobiety

Po osiągnięciu określonego wieku, życie kobiet zmienia się nie do poznania. Często mówi się, że ,,przekwitające" kobiety są nie do zniesienia - są to stwierdzenia o złośliwym charakterze, ale mają w sobie coś prawdziwego. Nie dzieje się tak jednak bez przyczyny, bowiem kobiety osiągające pewien wiek mają na barkach bardzo ciężkie brzemię. Czym ono jest? (więcej…)
Zdrowie

Zacznij od jelit! 5 sposobów na dobre samopoczucie wiosną

Wiosna to okres, który w każdym budzi nową energię i chęć do działania. Dlatego właśnie w tym czasie chcemy czuć się szczególnie komfortowo – lekko i pięknie. A kluczem do niczym nieskrępowanego i dobrego samopoczucia są zadbane i zdrowe jelita. Ekspert-dietetyk podpowiada pięć prostych do wdrożenia kroków, dzięki którym w pełni wykorzystasz każdy wiosenny dzień! (więcej…)
Zdrowie

Dzień Chorób Rzadkich – czy 2021 przyniesie przełom?

Ostatniego dnia lutego przypada międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich. Za rzadkie uznaje się blisko 8 tysięcy schorzeń. Większość z nich trudno się diagnozuje, na wiele nie wynaleziono jeszcze leków lub dostęp do leczenia jest bardzo ograniczony. W  Polsce na choroby rzadkie cierpi ok. 3 milionów osób. Oznacza to, że niemal 6 proc. społeczeństwa zmaga się z dostępem do leków, specjalistów i ośrodków referencyjnych. Tegoroczne obchody dla pacjentów mogą okazać się jednak szczególne - przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia zapowiadają przedstawienie finalnej wersji długo oczekiwanego projektu Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich. (więcej…)