suszarka bebnowa
Wiadomości

Czy delikatne tkaniny można suszyć w suszarce bębnowej? Sprawdź!

Odpowiednia pielęgnacja naszych ubrań to podstawowa czynność, która niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu gospodyń domowych. Ze względu na mnogość materiałów, z których stworzona jest nasza odzież, dbanie o jej trwałość oraz jakość, wydaje się być bardzo utrudnione. Problem potęguje się w momencie, w którym mamy styczność z tak zwanymi delikatnymi tkaninami. Jak poradzić sobie z ich pielęgnacją oraz czy można takie ubrania suszyć suszarką bębnową?

Problem delikatnych tkanin

Delikatne tkaniny problematyczne są od zawsze, a ich pranie oraz suszenie tradycyjnymi metodami, często potrafi zmienić ich parametry, naruszyć strukturę, pogorszyć jakość oraz niestety skurczyć. Dlatego też często porzucamy pierwotną myśl o zakupie pięknego swetra wełnianego, na rzecz mniej problematycznych w utrzymaniu syntetyków.

Wełna, kaszmir, len, czy jedwab to materiały z tak zwanej grupy wymagających oraz delikatnych tkanin. Choć jedwab uznawany jest za jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, niestety bardzo łatwo go uszkodzić w nieodwracalny sposób. Jedwabne ubrania charakteryzują się bowiem niską tolerancją na wpływ światła oraz tarcia mechaniczne – co znacznie utrudnia ich suszenie. Jedwabne szale, czy sukienki są jednak na wyposażeniu domowym niejednej kobiety. Jak zatem poradzić sobie z ich pielęgnacją?

Jak prać delikatne tkaniny?

Posiadając w swojej szafie wełniane swetry, czy jedwabne szale – prędzej czy później przyjdzie nam zmierzyć się z ich praniem. Jak się do tego przygotować, aby nie uszkodzić tkanin? Przede wszystkim warto przeczytać co producent napisał na metce w tej kwestii. To bardzo ważne, gdyż często po prostu zapominamy o tego typu instrukcjach – pogarszając tym samym jakość naszych tkanin. Przyjmuje się jednak, że najbezpieczniejszym sposobem na pranie delikatnych materiałów jest pranie ręczne w określonej temperaturze.

Sprawdzonym sposobem jest również używanie specjalnych woreczków na pranie, do których wkłada się delikatne tkaniny. Worek taki zapobiega uszkodzeniom mechanicznym oraz chroni materiał przed nadmiernym tarciem.

A co z suszeniem?

Suszenie delikatnych tkanin nie raz jest bardziej problematyczne niż ich pranie. Wełniane swetry uwielbiają się kurczyć, a jedwabne ubrania niszczyć pod wpływem światła. Dlatego nie raz gimnastykujemy się, próbując coraz to nowszych rozwiązań i sposobów, aby tylko nie naruszyć struktury naszych ulubionych ubrań. Co jednak z suszeniem w suszarce bębnowej?

Suszarka bębnowa to sprzęt, który zyskuje coraz większą popularność w naszych domach. Tradycyjne suszarki powoli chowane są do szaf, na rzecz ich elektrycznych odpowiedników. Nowoczesne suszarki posiadają mnóstwo przeróżnych programów oraz funkcji dzięki, którym możemy oszczędzić czas, prąd oraz co najważniejsze odpowiednio chronić nasze ubrania.

Coraz więcej suszarek elektrycznych, które pojawiają się na naszym rynku posiada wbudowany program ochrony tkanin delikatnych. Co za tym idzie, możemy włożyć do takiej suszarki nasze ulubione wełniane swetry, bądź jedwab, bez obaw, że zostaną uszkodzone, czy ulegną skurczeniu. Szukasz informacji, czy suszarka bębnowa sprawdzi się przy delikatnych tkaninach? Poprzez odpowiedni dobór parametrów oraz temperatury suszenia, nasza suszarka bez problemu dokona tego czego niejednokrotnie nie jesteśmy w stanie zrobić ręcznie.

Ochrona delikatnych tkanin to problem, który dotyka nas od pokoleń. Wełniane swetry, czy jedwabne szale potrafią przysporzyć wielu trudności w utrzymaniu, przez co często są porzucane na rzecz mniej wymagających materiałów. Jednak dzięki nowoczesnym suszarkom bębnowym możemy bez obaw cieszyć się naszymi ulubionymi ubraniami, które na długi czas pozostaną z nami w idealnej kondycji.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz