glany
Moda

Glany 6 dziurkowe – dlaczego warto je nosić?

Kiedyś obuwie robocze, dziś ulubiony wybór punków, skinów, czy też metalowców. Mowa oczywiście o glanach, które są jednymi z najczęściej spotykanych butów i są naprawdę często widoczne zarówno latem, jak i zimą. Dlaczego warto postawić na glany 6 dziurkowe, czym one różnią się od innych typów i gdzie można je kupić?

W jakim miejscu kupić glany 6 dziurkowe?

Obuwie to rzecz, na której wbrew pozorom nie warto oszczędzać. Glany 6 dziurkowe nie są w tej kwestii żadnym wyglądem. Dobrze wybrane i wykonane obuwie ma bowiem ogromny wpływ na nasz komfort i stawiając na tanie elementy obuwia może się okazać, że to bardzo szybko się zepsuje i nie będzie nadawało się do dalszego noszenia. Z tego powodu glany 6 dziurkowe najlepiej kupować w uznanych sklepach.

Chcąc kupić bardziej nietypowe glany warto poszukać nieco w internecie. W nim używając frazy „glany limited edition” możemy bowiem znaleźć naprawdę ciekawe modele glanów, które będą nie tylko bardzo wygodne i praktyczne, ale też będą się prezentować okazale i nietypowo, co pozwoli nam się wyróżnić.

Dlaczego warto nosić glany 6 dziurkowe?

Glany 6 dziurkowe nie są zdecydowanie tymi, które są wybierane najczęściej. W tej kwestii zwyciężają między innymi glany 8 dziurkowe. Te wyposażone w 6 dziurek po każdej ze stron stanowią jednak dla nich naprawdę dobrą alternatywę. Sięgają one bowiem nieco poza kostkę. Dzięki temu zapewniają świetną stabilizację stawu skokowego, co docenimy szczególnie w okresie zimowym, gdy niezwykle łatwo o różnego rodzaju skręcenia z racji na bardzo śliską powierzchnię.

Przez to, że glany 6 dziurkowe sięgają jednak tylko nieco ponad kostkę można je również bez większych problemów nosić w lato. Nie będą one wtedy zbyt ciężkie i zapewnią odpowiednią wentylację dla stopy, dzięki czemu noszenie ich będzie bardzo przyjemne. Znacznie prostsze jest też ich zakładanie, które nie sprawia większych problemów. Buty te sprawdzą się niemal wszędzie od wyjścia na miasto czy spacer po wypadu w góry lub koncert.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz