ubezpieczenie mieszkania
Wiadomości

Jak oszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?

W 2019 roku w Polsce odnotowano 213 763 transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości blisko 60 mln zł. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w 2020 roku wzrosły o ok 9% w porównaniu do roku 2019. W I półroczu 2020 za m2 mieszkania w Warszawie trzeba było zapłacić ok. 10 700 zł. Przyjmując zatem najbardziej popularny metraż, koszt zakupu takiego mieszkania w Stolicy to od ok. 428 tys. za 40 m2 do ok. 642 tys. za 60 m2.

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, ale też radość. W końcu jest to miejsce, w którym odpoczywamy i spędzamy czas z bliskimi. Aby nieprzewidziane zdarzenia nie odbierały radości z nowego „M”, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które nie tylko będzie zabezpieczeniem dla banku, ale przede wszystkim dla nas i naszego majątku.

Warszawa, Karków Wrocław i Gdańsk – jak kształtują się ceny ubezpieczeń w różnych regionach Polski

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego decydując się na zakup mieszkania, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, klienci najczęściej wybierali mieszkania 3 pokojowe o powierzchni między 40 m2 – 60m2. Najwięcej transakcji dotyczyło mieszkań położonych na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska.

CUK Ubezpieczenia porównało setki ofert z ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych, między innymi w Proamie i Generali, w tych czterech miastach, dla pięćdziesięciometrowego mieszkania z 2020 roku. Analizując przykładowe ceny polis w dwóch towarzystwach ubezpieczeniowych można zaobserwować, że mimo różnic w lokalizacjach są one do siebie zbliżone. I tak, za ubezpieczenie mieszkania od wszystkich ryzyk w Krakowie zapłacimy 222 zł w Proamie i 242 zł w Generali. Podobnie kształtują się ceny we Wrocławiu, gdzie koszt ubezpieczenie w Proamie to 222 zł a w Generali 238 zł. Z kolei w Gdańsku za ubezpieczenie tego samego mieszkania zapłacimy 247 zł w Proamie i 264 zł w Generali. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie mieszkania w Warszawie – 267 zł w Proamie i 290 zł w Generali. W CUK Ubezpieczenia znajdują się oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych. Doradca potrafi dobrać w każdym przypadku polisę najbardziej dopasowaną do potrzeb klienta, a także zaproponować ochronę przed dodatkowymi ryzykami w obszarach komunikacji, majątku, zdrowia i życia.

Klient zyskuje nie tylko kompleksową ochronę, ale i oszczędza pieniądze

„Dzięki możliwości porównania cen, ale także zakresu ubezpieczenia nasi doradcy są w stanie zaoferować klientowi optymalną ochronę, która odpowie na realne potrzeby. Żeby zapewnić sobie kompleksową ochronę warto uzupełnić podstawowy zakres o dodatkowe ubezpieczenie OC z tytułu posiadania nieruchomości i w życiu prywatnym oraz assistance, który jest realnym wsparciem na wypadek usterek i awarii.” – mówi Anna Pawłowska-Kruzińska Dyrektor Marketingu CUK Ubezpieczenia. „Jak widać na przedstawionych kalkulacjach w skali wydatków związanych z zakupem mieszkania, zakup ubezpieczenia jest kosztem pomijalnym. W przypadku szkody to właśnie ubezpieczenie gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów, nie tylko związanych z naprawami, ale również kosztów poszukiwania przyczyny szkody, czy kosztów uprzątnięcia pozostałości po szkodzie.” – dodaje Anna Pawłowska-Kruzińska.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz