odchudzanie
Zdrowie

Jak skutecznie się odchudzać?

Początek roku często skłania nas do dokonywania zmian w swoim życiu. Oczywiście tych na lepsze. Najczęściej na liście postanowień ląduje odchudzanie. Jednak zwykle realizacja tego zamierzenia nie dochodzi do skutku. Jakich błędów należy się wystrzegać, by wytrwać w swoim postanowieniu jak najdłużej i osiągnąć wymarzony efekt?

Pierwszy krok – nastawienie

Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważny jest odpowiedni sposób myślenia. Warto pamiętać, że wytrwałość i konsekwencja w tym wypadku to klucz do sukcesu. Nie powinno się traktować swojego odchudzania jako czegoś przymusowego: „muszę schudnąć 10 kg, bo jestem gruby”. Zdecydowanie nie wpływa to dobrze na naszą motywację. Lepiej sformułować ten cel jako wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów. Złe nastawienie potrafi nas zdemotywować i zniechęcić do działania, przez co odsuwamy realizację naszego postanowienia o kolejne dni, tygodnie czy miesiące. Natomiast pozytywne nastawienie sprawia, że jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia i możliwości.

Ważne jest też wyznaczenie sobie konkretnego celu – ile chcemy schudnąć i do kiedy. Pamiętając oczywiście o zdrowym rozsądku. Na przykład celem może być zrzucenie 6 kg w pół roku. Myślmy przyszłościowo o tym, jak będzie wyglądała nasza sylwetka po osiągnięciu wymarzonego efektu. To zdecydowanie nas zmotywuje!

Dieta cud

Podstawowym błędem osób rozpoczynających odchudzanie jest porywanie się na drakońską dietę. Dlatego zadajmy sobie pytanie: jak się odchudzać z głową? Należy pamiętać, że utrata zbędnych kilogramów to proces, który trzeba przejść odpowiedzialnie. Dieta pozwalająca nam zrzucić 5 kilogramów w dwa tygodnie, nie tylko jest niezdrowa, ale także na 90% zakończy się efektem jojo, przez co nasze wyrzeczenia i wysiłek pójdą na marne. Dodatkowo w ten sposób możemy osłabić metabolizm, przez co kolejne diety nie będą skuteczne. Klucz do sukcesu to przede wszystkim rozważna dieta, nie polegająca na odejmowaniu sobie od ust wszystkiego, lecz rozsądne odżywianie. Należy zmienić lub wprowadzić odpowiednie nawyki, takie jak: picie odpowiedniej ilości wody (od 2 litrów w górę dziennie), nie podjadanie między posiłkami, czy ograniczenie słodyczy i wprowadzenie do diety większej ilości warzyw.

Aktywność fizyczna

Nie możemy także zapominać o regularnym wysiłku fizycznym. To bardzo ważne, bez względu na to, czy zamierzamy schudnąć, czy nie. Powinniśmy się trochę ruszać. Jednak bardzo ważne jest, by nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Nie zaczynajmy swojej przygody ze sportem od godzinnych interwałów, ale spokojnie od lekkiego aerobiku. Kiedy już ten etap nie będzie nas tak bardzo męczył i wyrzucał pulsu na poziom 150, możemy spróbować pójść o krok dalej i poćwiczyć nieco bardziej intensywnie. Najważniejsza jest regularność. Warto określić, ile razy w tygodniu i w jakie dni będziemy ćwiczyć. Ruch nie tylko pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawi pracę całego organizmu, dzięki czemu będziemy czuli się lepiej i zdrowiej.

A dodatkowo…

Możemy także pokusić się o dodatkowe wsparcie w odchudzaniu. Takim wspomagaczem jest na przykład SHAPE CODE® Slim Shake, który jest zalecany wszystkim dążącym do utrzymania szczupłej sylwetki. Shape Code nie tylko pomaga kontrolować masę ciała. Wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, wspiera procesy metaboliczne, trawienne oraz pomaga utrzymywać prawidłowy poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Dodatkowo wspiera gospodarkę wodną organizmu oraz pomaga obniżyć apetyt. Ma wiele korzystnych właściwości, które wpływają na realną pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami. Do tego 94% składu to substancje naturalne. Ponadto zawiera SLENDACOR® o udowodnionym klinicznie działaniu sprzyjającym utracie masy ciała.

Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i mieć dobrą motywację. Jeśli do tego dołączymy konsekwencję, to sukces mamy murowany. Dlatego jeśli marzycie o szczupłej sylwetce, to zacznijcie od razu. Te porady to nie tylko świetny sposób na zgubienie kilogramów, ale także krok w stronę zdrowszego życia. Jeśli nawet nie chcesz schudnąć, to zadbaj o swoje zdrowie w Nowym Roku.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz