lodowka
Wiadomości

Jak zagospodarować przestrzeń nad lodówką?

Bez względu na to, czy posiadamy małą, czy też bardziej przestronną kuchnię, zawsze przydatna będzie dodatkowa przestrzeń. Co bardzo ciekawe, dostępnych jest co najmniej kilka miejsc w tym pomieszczeniu, które nierzadko się pomija i nieodpowiednio wykorzystuje. Jednym spośród nich jest rzadko właściwie wykorzystywana przestrzeń znajdująca się nad lodówką. W jaki sposób możemy praktycznie i ciekawie wykorzystać miejsce nad tym sprzętem AGD?

Dodanie kilku koszy

Pierwszym ze sposobów na zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się nad lodówką, będzie umieszczenie w tym miejscu jednego albo kilku koszy. Możemy tam umieścić obrusy i serwetki. Alternatywą będzie trzymanie w nich swoich bulw w temperaturze pokojowej. Dzięki temu mamy szansę na zmaksymalizowanie przestrzeni w lodówce, jak i oczywiście nad nią.

Dołączenie półki

Miejsce nad lodówką idealnie sprawdzi się celem zbudowania półki. Możemy tam umieścić wykonane z drewna pudełko albo wyłącznie dwa panele drewniane na bokach. To zależy tylko od nas.

Umieszczenie kilku roślin

Umieszczenie wybranych roślin w kuchni może być znakomite dla naszego zdrowia. Dodadzą one również efektywnego wystroju w tym pomieszczeniu, tym bardziej, jeżeli posiadamy szarą ścianę albo lodówkę wykonaną ze stali nierdzewnej. Możemy dokonać wyboru roślinności, która się wije albo kwitnącej.

Kuchenka mikrofalowa nad lodówką

Mikrofalówki wolnostojące umieszcza się zwykle na blacie kuchennym, zaś te do zabudowy w niedalekiej odległości od piekarnika. Jeśli jednak chcemy choćby zyskać trochę przestrzeni roboczej, możemy podjąć decyzję o umieszczeniu mikrofalówki nad lodówką albo na niej. Takie zlokalizowanie mikrofali będzie wygodne i praktyczne. Dzięki temu wymagające odświeżenia albo podgrzewania produkty będziemy mogli przenieść z lodówki do kuchenki w parę sekund.

Umieszczenie regału na książki kucharskie

Kolejnym ciekawym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni nad lodówką, będzie wykorzystanie jej celem przechowywania często używanych kucharskich książek. Jeśli nie posiadamy specjalnego miejsca z przeznaczeniem na tytuły, z których staramy się czerpać inspiracje, możemy położyć je bezpośrednio na lodówce czy szafce, albo na specjalnie wykonanym, albo zakupionym regale. Książki warto niewątpliwie ułożyć grzbietami do frontu, najlepiej segregując je od używanych najczęściej po takie, z których korzysta się najrzadziej.

Wykorzystanie przestrzeni na wino i alkohol

Przestrzeń nad lodówką będzie idealna, jeżeli posiadamy kolekcję różnych win. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, polecamy na portalu tooba.pl super wpis poradnikowy Jak zagospodarować przestrzeń nad lodówką? Można tam znaleźć wiele przydatnych porad we wspomnianym temacie. Są dwa podejścia do koncepcji umieszczenia tam wina. Pierwszym będzie bezpośrednie umieszczenie stojaka nad lodówką i zostawienie go tam. Jeżeli stojak na wino nie będzie wystarczający, możemy znaleźć kosz albo drewnianą skrzynię, żeby ułożyć posiadane butelki. Drugie podejście mówi o tym, iż możemy na lodówce umieścić półkę i dostosować ją celem przechowywania wina.

Podsumowując powyższe, jest sporo możliwości na zaaranżowanie wolnej przestrzeni nad lodówką. Tylko od nas i naszej wyobraźni tak naprawdę zależy sposób jej wykorzystania. Możemy tam umieścić mikrofalówkę, piękne kwiaty czy też książki kucharskie, z których najczęściej korzystamy. Jest to również świetne miejsce na przechowywania wina albo cebulek kwiatowych w pięknych, wiklinowych koszykach. Zmieści się tam też niewielka półka na różne drobiazgi.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz