uslugi pomocy drogowej
Motoryzacja

Jaki jest zakres usług pomocy drogowej?

Pomoc drogowa jest nieocenioną usługą dla każdego kierowcy, który spotkał się z niespodziewaną awarią pojazdu lub innym zdarzeniem drogowym. Jej zakres jest szeroki i zróżnicowany, pozwalając na szybkie i skuteczne reagowanie w wielu sytuacjach. W ramach pomocy drogowej klienci mogą liczyć na wsparcie zarówno w przypadku drobnych problemów, jak i poważniejszych wypadków. Poniższy artykuł przybliża najbardziej typowe usługi, jakie oferuje nowoczesna pomoc drogowa.

Holowanie pojazdów

Podstawową i najczęściej kojarzoną z pomocą drogową usługą jest holowanie aut. Specjalnie przystosowane do tego pojazdy są w stanie przetransportować zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także motocykle i inne pojazdy mechaniczne. Usługa holowania jest niezbędna w przypadku awarii uniemożliwiających dalszą jazdę, wypadków czy też innych zdarzeń drogowych, które uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się pojazdem. Może ona być realizowana zarówno na krótkich, jak i długich dystansach, zawsze z zachowaniem najwyższej ostrożności i zabezpieczenia holowanego pojazdu.

Asysta drogowa

Innym ważnym segmentem usług jest asysta drogowa, która często łączy w sobie szereg działań mających na celu szybki powrót pojazdu do ruchu drogowego. W jej ramach można otrzymać pomoc w takich przypadkach jak: zmiana koła, drobne naprawy na miejscu zdarzenia, dostarczenie paliwa czy też pomoc w przypadku rozładowania akumulatora. Asystenci drogowi są przeszkoleni do wykonywania wielu czynności, które mogą przywrócić pojazd do stanu używalności, co jest niezwykle istotne, gdy zależy nam na czasie. Usługa ta jest często dostępna 24 godziny na dobę, co zapewnia wsparcie o każdej porze dnia i nocy.

Specjalistyczne usługi dodatkowe

Do specjalistycznych usług można zaliczyć na przykład autoholowanie w Toruniu oraz w innych miastach, które wymaga szczególnej logistyki i znajomości topografii miejskiej. Ponadto, w ofercie pomocy drogowej znajdują się także usługi związane z parkowaniem pojazdów na strzeżonych parkingach, przechowywaniem uszkodzonych aut czy też wynajmem pojazdów zastępczych. Coraz częściej w zakresie usług znajduje się również wsparcie w zakresie formalności ubezpieczeniowych czy prawnych, które są związane z kolizją czy wypadkiem.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz