Jaki makijaż oczu do czerwonych ust?
Uroda

Jaki makijaż oczu do czerwonych ust?

Czerwone usta są niezwykle zmysłowe. Nic więc dziwnego, że wiele z nas decyduje się na taki kolor nie tylko na wykwintne wieczory, ale także na co dzień. Odcieni czerwieni jest mnóstwo. Należy pamiętać, że nie wszystkie będą pasować do naszego typu urody. Warto więc przetestować kilka z nich, aby dobrać ten jedyny. Kiedy już wybierzemy naszą czerwień, pozostaje pytanie: jaki makijaż oczu do czerwonych ust będzie najlepiej pasował?

Jaki makijaż oczu do czerwonych ust?

makijaż oczu do czerwonych ustSame usta są już wystarczająco przyciągające, jeśli zastosujemy równie mocny i krzykliwy makijaż na oczy, nie będzie to wyglądać ładnie, a nawet może zepsuć stylizację. Pierwsze pytanie, na które musimy odpowiedzieć to: jaka to okazja? Wieczorna kolacja w wykwintnej restauracji zakłada również wieczorową kreację. Jeśli jest ona w stonowanych kolorach, czerwień na ustach będzie niezwykle zmysłowa. Makijaż oczu również może być nieco mocniejszy. Musimy jednak pamiętać, żeby dobierać również stonowane kolory. Odcienie brązu i oko podkreślone linerem mogą okazać się odpowiednie. Powinniśmy unikać krzykliwych kolorów i mocno kontrastujących z czerwienią jak na przykład niebieski czy zielony.

Jeśli jednak lubimy czerwone usta na co dzień, powinniśmy zachować nasze oczy jak najbardziej naturalne. Możemy podkreślić je delikatnie linerem czy kredką (brązową lub czarną), ale ciekawym rozwiązaniem i niekłócącym się z czerwienią ust są mocno podkreślone rzęsy. Istnieją maskary, które wydłużają lub je pogrubiają. Coraz częściej spotykane są również doczepiane rzęsy.

Najlepszym sposobem na dobranie idealnego makijażu jest przetestowanie go wcześniej. Unikniemy wówczas niemiłych niespodzianek, a nasz wygląd będzie nie tylko satysfakcjonujący dla nas, ale także niezwykły dla osób nam towarzyszących,

Author Image
redakcja

Dodaj komentarz