samochod mazda
Motoryzacja

Mazda zachęca do podróżowania po Polsce w stylu slow

Dobiega końca sezon wakacyjnych wyjazdów, tak bardzo wyczekiwanych po okresie przymusowej izolacji. Z uwagi na liczne ograniczenia i ze względów bezpieczeństwa, wielu Polaków wybrało w tym roku wypoczynek w Polsce. Niezdecydowani, którzy jeszcze nie wiedzą gdzie wybrać się na letni odpoczynek lub choćby weekendowy reset, znajdą liczne propozycje tras i miejsc wartych odwiedzenia w przewodniku www.slowroad.pl, tworzonym pod patronatem Mazda Motor Poland. 

„Mazda w ramach projektu Slow Road od pięciu lat popularyzuje turystykę samochodową w duchu slow, czyli podróżowanie widokowymi, a nie najszybszymi trasami, z dala od miejsc zatłoczonych i głośnych, zdecydowanie bliżej natury. Wygląda na to, że w tym roku taki sposób spędzania wolnego czasu wyjątkowo przypadł do gustu Polakom.” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland. „Ze względu na sytuację epidemiczną Polacy doceniają miejsca kameralne, otwierają się na regionalne atrakcje i odkrywają zaskakujące dla nich miejsca w odległości zaledwie kilku godzin jazdy od domu. To dla nich powstały propozycje tras na jedno- lub kilkudniowe wycieczki w ramach Slow Road, by jazda samochodem dawała przyjemność podróżowania.” – dodaje.

W tym roku na stronie www.slowroad.pl pojawiły się także rekomendacje miejsc i tras dla podróżujących, którzy wolą namiot niż noclegi w domach gościnnych czy agroturystycznych pensjonatach. Polska, a szczególnie jej wschodnia część, idealnie nadaje się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z podróżowaniem z namiotem dachowym. Takie rozwiązanie pozwala na spędzenie nocy niemal w dowolnym miejscu, tam, gdzie legalnie można dojechać samochodem. Redaktor Slow Road dotarł kompaktowym SUV-em Mazdą CX-30 z dwuosobowym namiotem dachowym w miejsca, które niedostępne są dla standardowych kamperów czy samochodów z przyczepami kempingowymi. W czasie tegorocznej podróży udowodnił, że w Polsce da się spędzić wolny czas bez skrupulatnego planowania i rezerwowania miejsc noclegowych i każdego dnia poznawać nowe okolice. Biwakujący turyści znajdą także sporo typowych pól namiotowych nad Biebrzą, Narwią czy Bugiem, a podlaskie puszcze – Augustowska, Knyszyńska czy Białowieska to także raj dla szukających ciszy i spokoju z dala od cywilizacji.

Niezależnie od długości tras, które planujemy pokonać podczas weekendowych lub wakacyjnych podróży, z namiotem dachowym, przyczepą lub tylko ze swoimi bagażami zawsze warto zadbać o przygotowanie samochodu przed wyjazdem.

Eksperci Mazdy przygotowali podstawowe rady dla zmotoryzowanych turystów

Po pierwsze, warto zastanowić się czy rzeczywiście musimy jechać tak daleko? Na stronie www.slowroad.pl można wyszukać trasy i miejsca polecane w każdym województwie i wybrać te najmniej znane, najbliżej nas. By odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie trzeba przemierzać setek kilometrów. Wystarczy spojrzeć przychylnie na mapę i swoje plany. Wśród inspiracji gdzie wybrać się na odpoczynek autorzy przewodnika Slow Road polecają niezwykłe miejsca nad wodą. Obok Jeziora Śniardwy, Solińskiego czy Czarnego, odpoczynek w duchu slow znajdziemy w Biebrzańskim Parku Narodowym, nad Odrą we Wrocławiu czy nad Zalewem Sulejowskim.

Po drugie, niezależnie od długości wybranej trasy przed podróżą zawsze należy sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, stan koła zapasowego, poziom płynów eksploatacyjnych: oleju, płynu hamulcowego, płynu AdBlue czy płynu do spryskiwaczy. Przed podróżą warto dokonać przeglądu klimatyzacji, która w tym roku w autoryzowanych salonach Mazdy jest dodatkowo ozonowana.

W razie potrzeby dokonania przeglądu lub naprawy samochodu, warto korzystać z usług autoryzowanych stacji obsługi, które – jak w przypadku sieci dealerskiej Mazdy w Polsce – oferują nie tylko rezerwację terminów online, ale także możliwość zdalnego kontaktu z doradcą serwisowym i autoryzację usług przez innowacyjną usługę SkyVideo.

Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to zawsze efekt dobrego przygotowania i planowania, a radość z odkrywania nieznanych miejsc będzie tym większa, im bardziej zwolnimy i spróbujemy dostrzec, to co dla nas najważniejsze.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz