wilgoc w domu
Wiadomości

Osuszanie ścian — jak skutecznie pozbyć się wilgoci z pomieszczeń?

Zalanie mieszkania czy domu to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Pociąga ona za sobą wiele konsekwencji, z którymi należy się uporać. Jedną z nich jest osuszanie pomieszczeń. Jak skutecznie pozbyć się wilgoci ze ścian?

Jakie są sposoby na osuszanie ścian?

Osuszanie ścian, aby było efektywne, wymaga profesjonalnego sprzętu, jak również zastosowania odpowiedniej metody. Profesjonalne firmy oferujące usługi osuszania pomieszczeń posiadają w ofercie kilka sprawdzonych sposobów, które w szybkim czasie pozwolą skutecznie uporać się z problemem. 

Najprostszym sposobem na osuszenie ścian jest porządne wywietrzenie pomieszczeń. Niestety tego rodzaju metoda nie może być wykonywana wszędzie. Zależna jest ona również od warunków atmosferycznych i temperatury na zewnątrz. Dla pomieszczeń, w których intensywność wilgoci jest naprawdę duża, ta metoda będzie niewystarczająca. 

Przy osuszaniu ścian popularne jest zastosowanie nagrzewnic. Pozwalają one podgrzać temperaturę wewnątrz pomieszczenia, aby wilgoć mogła wyparować. Niestety to rozwiązanie możliwe jest tylko w miejscach, w których zapewniona jest bardzo dobra wentylacja powietrza.

Nowoczesne rozwiązania pozwalające na osuszenie ścian wykorzystują technikę absorpcji. Pozwala ona na zebranie wilgoci i usunięcie jej z pomieszczenia. 

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest użycie osuszacza kondensacyjnego. Pozwala on na kontrolowane schłodzenie powietrza, tak aby wilgoć mogła skondensować się w urządzeniu i zostać bezproblemowo usunięta. 

Jaki sposób osuszania ścian wybrać?

Odpowiednia metoda osuszania ściany będzie efektywna i pozwoli pozbyć się wilgoci na dobre. Dobór najkorzystniejszego sposobu warto zlecić profesjonalistom i specjalnym firmom. Jedną z nich może być np. Dom Doktor – osuszanie i remonty po zalaniach traktująca bardzo poważnie. Z racji tego, że zalanie mieszkania czy domu może przydarzyć się każdemu warto wiedzieć, jakie rozwiązania są możliwe do zastosowania w takiej sytuacji. Często przyczyna zalania jest całkowicie niezależna od właścicieli. Może wystąpić np. przez warunki atmosferyczne. Intensywne opady mogą prowadzić do podtopień, a w skrajnych przypadkach do powodzi. Nieuniknione jest wtedy zalanie domów czy niskich pięter i piwnic w budynkach. Po zalaniu pozostaje jedynie zniwelowanie jego skutków. Ważne, żeby osuszanie wykonać jak najszybciej, zanim zaczną pojawiać się grzyby i pleśnie.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz