straz pozarna
Wiadomości

Sprzęt dla straży pożarnej – jaki rozróżniamy?

Straż pożarna cieszy się wyjątkowym uznaniem. Nie jest to dziwne, zważywszy na trudne i niebezpieczne warunki, w jakich danej jest jej funkcjonować. Jakie sprzęty pożarne znajdują się na jej wyposażeniu?

Praca w wyjątkowo trudnych warunkach, nie tylko w płonących budynkach, ale także w wodzie czy podczas zamieci śnieżnej wymaga odpowiednich środków ochronnych i narzędzi. Jaki sprzęt dla straży pożarnej pomaga strażakom w wykonywaniu codziennej pracy?

Sprzęt dla straży pożarnej – jaki jest na wyposażeniu remizy strażackiej?

Strażacy są wyposażeni w różne kombinezony i sprzęty ochronne, od lekkiego wyposażenia do gaszenia pożarów wewnątrz budynków po ciężkie pojazdy do ugaszania ognia od zewnątrz. Ubranie ochronne jest standardowym umundurowaniem strażaków i obejmuje kombinezon ogniotrwały, spodnie, buty, hełm, rękawice i autonomiczny aparat oddechowy. Kombinezony ogniotrwałe to bardziej wyspecjalizowany rodzaj stroju ochronnego, którego strażacy używają, kiedy są narażeni na działanie ekstremalnych temperatur, niebezpiecznych materiałów, oparów chemicznych czy muszą działać w innych niebezpiecznych warunkach. Kombinezony wykonane są z materiału ognioodpornego i mają za zadanie chronić strażaka przed bezpośrednim działaniem płomieni, gorącem i dymem. Strażacy noszą również narzędzia strażackie, takie jak toporki czy węże. Sprzęt dla straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim jest niezbędny do walki z pożarami i ratowania ludzi z płonących budynków.

Sklep przeciwpożarowy – jakie produkty można tu kupić?

Sklep przeciwpożarowy w Piotrkowie Trybunalskim ma w swojej ofercie bardzo bogaty wybór sprzętu przeciwpożarowego. Znaleźć w nim można między innymi: hydranty, agregaty prądotwórcze, latarki strażackie, drabiny, syreny alarmowe, odzież żaroodporną, odzież przeciwchemiczną i ubrania gazoszczelne. Ponadto w ofercie sklepu znajduje się też odzież ostrzegawcza, zwiększająca bezpieczeństwo pracowników różnych służb, wykonujących prace na drodze. Z myślą o strażakach przygotowano również ubrania przeciw szerszeniom, które znacząco ograniczają ryzyko ukąszenia przez owady.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz