usuwanie adblue
Motoryzacja

W jaki sposób przebiega usuwanie AdBlue?

Obecnie, usuwanie AdBlue ma coraz więcej zwolenników, zwłaszcza wśród użytkowników starszych samochodów. Nie ma się jednak co dziwić, ponieważ jest to dość uciążliwa czynność eksploatacyjna. Jednak w jaki sposób usuwa się AdBlue? Gdzie można to przeprowadzić?

Usuwanie AdBlue – jakie warsztaty się nim zajmują?

Warsztaty zajmujące się usuwaniem AdBlue można znaleźć w wielu miejscach. Rozsądnie jest jednak zacząć od internetu i wpisać w wyszukiwarkę frazę typu “usuwanie AdBlue w Rzeszowie”. Pozwoli to uzyskać długą listę wyników obejmujących tego typu serwisy. Przede wszystkim warto jednak podać naszą lokalizację, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie uzyskać wyniki firm znajdujących się jak najbliżej nas. Pozwoli to zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas.

Jeśli jesteśmy zainteresowani tematyką usuwania AdBlue, z pewnością zainteresuje nas podniesienie mocy w naszym aucie. Najlepiej wykonać to poprzez chiptuning. Firmy, które się tym zajmują najłatwiej jest wyszukać poprzez internet i wpisanie w wyszukiwarkę przykładowo frazy “chiptuning w Rzeszowie”. To także pozwoli otrzymać wyniki z naszej okolicy, dzięki czemu nie będziemy musieli daleko jeździć. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wybór będzie prawdopodobnie duży.

W jaki sposób usuwa się AdBlue?

Oczywiście sam proces usuwania AdBlue nie jest taki prosty. Wielu producentów maksymalnie utrudniło to serwisom, ponieważ sama dolewka AdBlue to nie tylko dodatkowy zbiornik. Oprogramowanie samochodu musi zostać odpowiednio zmodyfikowane, żeby komputer pokładowy nie wykrywał błędu i pozwalał na dalszą jazdę samochodem. W przypadku braku AdBlue, normalnie nie byłaby ona możliwa.

W związku z tym, serwis musi nie tylko usunąć fizycznie sam zbiornik i wtrysk AdBlue. Należy także odpowiednio zmienić czujniki i oprogramowanie samochodu. W ten sposób przestanie on wykrywać brak tego płynu, dzięki czemu nie będzie żadnych konsekwencji usunięcia tego dodatkowego czynnika. Obecnie, na rynku można znaleźć coraz więcej serwisów, które się tym zajmują.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz