dentysta
Zdrowie

Buksizm należy leczyć. Zobacz, na czym polega ta dolegliwość?

Bardzo dużo starań podejmujemy, aby nasz uśmiech spełniał oczekiwania oraz był szeroki. Stan naszych zębów, jak również dziąseł, szeroko rozumianej jamy ustnej, powinien być przez nas dobrze kontrolowany. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, musimy zwrócić uwagę na profilaktykę stomatologiczną, regularne wizyty u stomatologa, jak również rozwiązywać bieżące problemy, np. związane z bruksizmem.

Posiadanie pięknego oraz zdrowego uśmiechu na pewno pozytywnie wpłynie nie tylko na nasz wygląd, ale również komfort psychiczny oraz fizyczny. Nie da się ukryć, że zdrowe zęby, dziąsła, zadbana jama ustna sprawią, że będziemy o wiele bardziej otwarci, chętniej będziemy nawiązywać kontakty, łatwiej będzie nam rozmawiać z innymi osobami.

Leczenie zębów powinno być również kompleksowe, a przede wszystkim poprzedzone profesjonalną diagnostyką. Pomoc w leczeniu zębów oraz rozwiązywaniu problemów stomatologicznych, otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Bruksizm

Musimy sobie uświadomić, że możemy mieć do czynienia z różnymi dolegliwościami. Jedną z nich jest bruksizm. Na czym dokładnie polega? Bruksizm to krótko mówiąc nieświadome zgrzytanie zębami. To bardzo nieprzyjemna i utrudniająca normalne funkcjonowanie przypadłość, która dotyka pacjentów w każdym wieku.

Na bruksizm powinniśmy z oczywistych względów zwrócić uwagę. Niezdiagnozowany oraz nieleczony, może prowadzić do nadmiernej pracy mięśni, zbyt mocnego obciążenia żuchwy, jak również ścierania się zębów, a co za tym idzie, konieczności ich leczenia.

Zobacz także: https://mimoszkolnie.pl/usuwanie-osemki-jak-wybrac-odpowiedniego-specjaliste/

Bruksizm oczywiście można leczyć

I warto o tym zdecydowanie pamiętać. Choć z oczywistych względów najważniejsza jest diagnostyka, na niej powinniśmy się skupić. Warto poprosić o pomoc doświadczonego stomatologa, który wykona badania. Jak leczyć bruksizm?

Leczenie bruksizmu w gabinecie stomatologicznym, najczęściej obejmuje zastosowanie szyny relaksacyjnej, czyli specjalnych nakładek zapobiegających ścieraniu się zębów w czasie snu. Stosuje się również manualną relaksację mięśni żuchwy przy pomocy lasera.

Podsumowując – bruksizm zdecydowanie nie powinniśmy ignorować. Jest to tak samo duży problem, jak ubytki zębowe, próchnica. Wymaga interwencji oraz naszego zainteresowania. Im szybciej zgłosimy się do stomatologa, tym na pewno większa szansa na to, że po pewnym czasie wrócimy do normalności i będziemy mogli normalnie funkcjonować.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz