Technologia

Mikrokanalizacja – jak działa system i gdzie znajduje zastosowanie?

Mikrokanalizacja ma już wiele zastosowań w codziennym życiu. Dzięki niej jest dostęp do szybszego Internetu, biegną nią kanały energetyczne oraz elektryczne, a także chroni cały system przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Jak tak naprawdę działa ten system i gdzie można go spotkać najczęściej?

Nowoczesne technologie

Cały system mikrokanalizacji przeznaczony jest do mechanicznej ochrony światłowodów, które zainstalowane są w mikrorurkach lub wiązkach takich rurek. Pozwala on również na zwielokrotnienie przestrzeni kablowej, która już istnieje bądź budowy nowej mikrokanalizacji miejskiej dla telesystemów, obejmujących telewizję, telekontrolę czy telemonitoring. Wszystkie te kanały technologiczne łączy przesył danych bądź jednostek do każdego domu czy przedsiębiorstwa.

Jak działa ten system?

Cały system mikrokanalizacji zapewnia bezpieczny transport, składowanie, a także instalację oraz eksploatację dla bezpośredniego użytkownika oraz otoczenia. Środowisko również jest chronione za pomocą wdmuchiwania mikrorurek do rur wtórnych i tych, które operują rurociągami kablowymi. Jest od wodoszczelny oraz gazoszczelny, a także prosty i ergonomiczny w swoim montażu.

Jeżeli jest już przygotowany grunt pod kanały technologiczne, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych prac związanych z budową ciągów rur i zajmowania większej powierzchni. Na życzenie klienta możliwe są indywidualne modyfikacje, rozbudowy oraz ulepszenia, które będą pasowały pod profil inwestycji.

Mikrokanalizacja a zastosowanie

Kanały przepływu mikrokanalizacji idealnie sprawdzają się przy tworzeniu sieci telekomunikacyjnych. Są także często wykorzystywane przy podłączaniu linii elektrycznych oraz transmisji danych czy przesyłu sygnału telewizyjnego. Na rynku można znaleźć również komponenty, takie jak studnie kablowe czy lubrykanty do kabli polywater. Rokrocznie system ten rozrasta się na kolejne kanały przesyłu, dlatego w przyszłości można spodziewać się jeszcze innych jej zastosowań.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz