ampulki dermapen
Uroda

Co zawierają w swoim składzie ampułki do dermapen?

Ampułki do dermapen to środki, które stosowane są podczas tak zwanej mezoterapii igłowej. Jest ona oferowana współcześnie w niemal każdych gabinetach medycyny estetycznej. Co takiego zawierają ampułki?

Ampułki do dermapen – co takiego w sobie mają?

Ampułki do dermapen to produkty, które zawierają w swoim składzie niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który przyczynia się do poprawy jędrności skóry twarzy. Jest on wprowadzany bezpośrednio pod skórę poprzez nakłuwanie mikro igłami.

Krem znieczulający bez recepty, ale również i ampułki posiadają również witaminy z grupy B. Jest ona tarczą ochronną na skórze, która zapobiega wnikaniu do nich jakichkolwiek wirusów oraz bakterii. Dodatkowo zmniejsza również opuchliznę po zabiegu i głęboko ją odżywia.

Ampułki posiadają również DMAE, czyli substancję aktywną, która powoduje napięcie mięśni. W efekcie skóra jest mniej podatna na zmarszczki oraz zabezpiecza to ją przed jakimikolwiek ruchami ze strony mimiki.

Ampułki do dermapen – dla kogo są?

Warto podkreślić, że takie ampułki są możliwe do kupienia wyłącznie dla profesjonalistów. Nigdy nie powinno się pozyskiwać ich samodzielnie ze względu na ryzyko wielu powikłań podczas zabiegu. Ampułki nie mogą być samodzielnie stosowane przez pacjenta lub osobę nieprzeszkoloną.

Na mezoterapię można się zdecydować wyłącznie za zgodą profesjonalisty w gabinecie medycyny estetycznej. To właśnie tam przeprowadzany jest wywiad medyczny z pacjentem i określa się jego wskazania do przeprowadzenia takiego procesu.

Należy wtedy opowiedzieć o swoich wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, ponieważ mogą one zupełnie dyskwalifikować pacjenta z takiego zabiegu. Przede wszystkim będzie to przebyta lub aktywna choroba nowotworowa oraz alergie, które wystąpiły po podaniu kwasu.

Ampułki do dermapen zawierają w sobie witaminę B, kwas hialuronowy oraz DMAE. W składzie znaleźć można jeszcze kilka substancji pomocniczych.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz