szyba czolowa
Motoryzacja

Samochodowa szyba czołowa – jak wybrać specjalistę do jej wymiany?

Szyba samochodowa czołowa to element auta, który odgrywa dużą rolę w bezpieczeństwie na drodze. Jej głównym zadaniem jest oczywiście ochrona pasażerów, szczególnie tych, którzy siedzą z przodu samochodu. Mocna szyba ochroni nas przed trudnymi warunkami pogodowymi jak grad, jednak w niektórych przypadkach może ulegnąć awarii. Najczęściej spotyka się awarie szyby z powodu kamieni, które podczas jazdy na drodze, w niektórych miejscach występują i odpryskują na szyby. W takim wypadku trzeba będzie skorzystać z usług specjalisty, który zajmie się wymianą szyby. Gdzie więc takiego szukać?

Jak wybrać dobrego specjalistę?

Przed wybraniem dobrego specjalisty warto powiedzieć, że uszkodzona szyba powinna zostać wymieniona na nową, która zapewni większą ochronę niż używana. Wybierając specjalistę, należy sprawdzić, czy można u niego nabyć dobrej jakości szyby i również w tym samym miejscu liczyć na montaż do swojego auta. Miejscem, które zapewnia montaż, jak i kupno szyb jest sklepu z szybami GLASS-POL Auto Szyby, który w swojej ofercie ma szyby do popularnych modeli aut, przykładem może być szyba czołowa VW Polo. W swojej ofercie posiadają również uszczelki do szyb samochodowych, które należy wymienić w momencie rozluźniania się elementów i przedostawania się powietrza do wnętrza auta. Wymiana szyby samochodowej to koszt zaczynający się od 180 zł, który jest zależny od marki auta oraz modelu. 

Co jeszcze warto wiedzieć o dobrym specjaliście?

Dobry specjalista powinien poradzić sobie z taką szybą w tym samym dniu, w jakim zaprowadzi się do niego auto. Najczęściej czas trwania takiej wymiany do od jednej do trzech godzin, jednak wszystko zależne jest od stopnia skomplikowania prac. Warto również wiedzieć, że po wymianie szyby czołowej w samochodzie przez kilka dni nie wolno myć samochodu myjkami wysokociśnieniowymi oraz nie stawiać go na nierównej powierzchni. Trzeba również pamiętać, aby nie trzaskać drzwiami, które może odpowiadać za szybkie uszkodzenie nowej szyby. 

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz