Jak dbać o zęby?
Zdrowie

Jak dbać o zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. Zaniedbanie uzębienia prowadzi do próchnicy, zmiany odcienia zębów oraz stanów zapalnych w jamie ustnej. Próchnica powoduje również przedostawanie się bakterii do organizmu, co skutkuje różnymi schorzeniami. Ładne, zdrowe zęby są wizytówką każdego człowieka. Jak dbać o zęby?

Jak dbać o zęby? Jakie produkty używać na co dzień?

Zęby powinniśmy myć około 3 razy dziennie specjalnie przeznaczoną do tego szczoteczką. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje np. miękkie do dziąseł mocno wrażliwych. Możemy również nabyć szczoteczkę elektryczną, która jest dokładniejsza. Niektóre modele mają wbudowany czasomierz, który odlicza prawidłowy czas czyszczenia. Następnym ważnym produktem jest pasta. Ich wybór w drogeriach jest ogromny. Wyróżniamy pasty do zębów i dziąseł wrażliwych, pasty z fluorem jak i bez, pasty wybielające oraz wiele innych. Jeśli samo szczotkowanie nie jest wystarczające aby pozbyć się resztek jedzenia, warto sięgnąć po nic czyszczącą. W codziennej pielęgnacji warto również stosować płyn do płukania ust. Działa on antybakteryjnie oraz przyjemnie odświeża oddech. O tym w jak dbać o zęby i jakie produkty będą dla nas najbardziej odpowiednie, warto zapytać swojego stomatologa.

Wizyta u dentysty

Wizyta u dentystyDo dentysty powinniśmy udawać się ok. 2 razy do roku na przegląd kontrolny. Pozwoli to na szybkie rozpoczęcie leczenia oraz odpowiednią wczesną diagnozę np. paradontozy. Odkładanie wizyt u stomatologa jest najczęściej spowodowane strachem przed bólem. Obecne techniki znieczulenie pozwalają leczyć zęby w na prawdę komfortowych warunkach. W dzisiejszych czasach współczesna stomatologia ma również do zaoferowania zabiegi, dzięki którym nasze zęby będą wyglądały bardziej estetycznie. Zaliczamy do nich np. profesjonalne wybielanie czy skaling.

Author Image
redakcja

Dodaj komentarz