Jaki rower stacjonarny kupić?
Wiadomości

Jaki rower stacjonarny kupić?

Dla pasjonatów sportu i kolarstwa, na pewno trudnym okresem jest czas zimowy, kiedy rower musimy odłożyć do garażu. Formę jednak należy trzymać bez względu na porę roku i wtedy ciekawym pomysłem jest zainwestowanie w rower stacjonarny. Jaki rower stacjonarny kupić?

Jaki rower stacjonarny kupić?

Jaki rower stacjonarny kupić?Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu, aby spełnił on nasze oczekiwania i jaki rower stacjonarny kupić. Pierwszy aspekt to ocenienie czy potrzebujemy sprzętu profesjonalnego, czy amatorskiego. Rowery stacjonarne na rynku oferują bardzo wiele przydatnych funkcji, które mogą znacznie pomóc przy treningu. Zanim funkcje, zwróćmy uwagę na wygodę siedzenia, czyli stopnie regulacji siodełka i kierownicy. Docenią to zapewne osoby, które na trening poświęcają troszkę więcej niż kilka minut w ciągu dnia. Najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać każdy rower stacjonarny to przede wszystkim pomiar prędkości i dystansu oraz czasu, z jakim ten dystans pokonujemy. Dobrze, jeżeli możemy wybrać z kilku trybów jazdy np. jazda pod górkę ze zmieniającym się stopniem ciężkości naciskania na pedały roweru.

Niektóre rowery posiadają też takie tryby jak spalanie kalorii. Czyli rower sam dobierze odpowiednie ustawienia, w których spalimy najwięcej niechcianych kalorii. Licznik spalonych kalorii to właśnie kolejna przydatna funkcja stacjonarnego roweru. Dobrze jeszcze byłoby, aby rower, który chcemy kupić, posiadał przydatny pomiar pulsu.

Trening na rowerze stacjonarnym

Jak rower byśmy nie wybrali, to jeżeli nie będziemy systematycznie ćwiczyć, nie osiągniemy zamierzonych efektów. Trening na rowerze stacjonarnym to bardzo dobra opcja na trzymanie formy przez cały rok. Nawet gdy za oknem śnieg możemy poćwiczyć w domu i nie potrzebujemy do tego wcale dużej powierzchni. Warto czasami dopłacić i kupić lepszy sprzęt, aby mieć więcej możliwości i więcej kontroli nad ćwiczeniem. Trening rowerowy najlepszy jest przede wszystkim na wzmocnienie dolnych partii ciała, czyli nóg.

Author Image
redakcja

Dodaj komentarz