firma transportowa
Motoryzacja

Jakie są zalety posiadania retardera Telma?


Prowadzenie własnej firmy transportowej, jak również wykorzystanie do przewożenia towarów pojazdów ciężarowych związane jest oczywiście z tym, że musimy współpracować z różnymi firmami, które specjalizują się w dbaniu o stan technicznych ciężarówek. Istotne jest to, aby zapewnić prawidłową pracę układu hamulcowego, który jest gwarantem bezpiecznej jazdy. Dobrym rozwiązaniem jest także montaż retardera Telma.

Prowadzenie samochodu ciężarowego wymaga od kierowcy maksymalnego skupienia, stosowania się do znaków drogowych, przepisów, jak również do bacznego obserwowania wszystkiego, co dzieje się na drodze. Niestety podczas jazdy nie do końca jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Niemniej jednak warto w samochodzie posiadać systemy, dzięki którym komfort jazdy będzie większy, a bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego również nie będzie zagrożone. Jednym z takich rozwiązań jest retarder Telma. Ich serwisem zajmuje się firma https://renz.pl/.

Zastosowanie retardera Telma przede wszystkim sprawi, że system hamulcowy otrzyma dodatkowe wsparcie, dzięki czemu jego praca będzie znacząco bardziej sprawna. To wspomaganie, dzięki któremu możemy uniknąć wypadku, a także uratować swoje i innych życie.

Zobacz także: https://femnews.pl/amortyzatory-kolejowe-dlaczego-sa-wazne-i-dlaczego-trzeba-wykonywac-serwis-sachs/

Co to jest retarder Telma?

Retarder Telma to specjalistyczne urządzenie montowane między innymi w samochodach ciężarowych, którego zadaniem jest specjalistyczne i przede wszystkim systematycznie wspomaganie tradycyjnego układu hamowania. Zadaniem retardera jest zmniejszenie prędkości, gdy ta znacząco rośnie (na przykład w trakcie zjazdu z wzniesienia). Mamy wtedy do czynienia z groźną sytuacją, na którą składają się: duża prędkość, nachylenie drogi, niekorzystne warunki atmosferyczne, jak również sama masa pojazdu. Tradycyjny system hamowania może sobie w takiej sytuacji nie poradzić.

Retarder Telma. Jakie są zalety jego stosowania?

Przede wszystkim, gdy samochód wyposażony jest w retarder terma, zdecydowanie zwiększa się komfort jazdy, a także bezpieczeństwo. Kierowca na pewno ma większą możliwość panowania nad autem, jak również zareagowania sytuacji kryzysowej. Świadomość, że samochód znacząco nie zwiększy swojej prędkości, jak również nie wypadnie z drogi ma duże znaczenie. Montaż retardera Telma pozwala uniknąć wypadku, zniszczenia auta i towaru, jak również na ocalenie życia kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Współpraca z doświadczonym serwisem retarderów zapewni maksymalną swobodę jazdy.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz