siarka organiczna
Wiadomości

MSM siarka organiczna – jakie są jej właściwości zdrowotne?

Siarka kojarzy nam się raczej z rzeczami niezbyt korzystnymi dla naszego zdrowia, czyli na przykład tlenkami siarki emitowanymi podczas spalania węgla niskiej jakości. Przykładów na to, że siarka może być niebezpieczna jest znacznie więcej, lecz istnieje też MSM siarka organiczna, która posiada istotne właściwości zdrowotne. Jakie one są i gdzie dostaniemy taką siarkę, by móc ją suplementować?

MSM siarka organiczna – gdzie ją znajdziemy?

Suplement diety, jakim jest MSM siarka organiczna nie jest raczej dostępny w popularnych sklepach. Siarka nie należy bowiem do zbyt popularnych suplementów diety, które są często zażywane. Z tego powodu trzeba jej szukać w sklepach specjalistycznych, na przykład w sklepach z organiczną i ekologiczną żywnością.

Patrząc na sklep, który oferuję MSM siarkę organiczną warto sprawdzić, czy stworzył ją producent zdrowej żywności. W ten sposób będziemy mieć bowiem pewność, że siarka, którą zamówimy jest faktycznie wysokiej jakości i może ona być korzystna dla zdrowia. Co ciekawe mamy spory wybór w zakresie form, w których dostępna jest siarka. Może ona być kupiona w kapsułkach, tabletkach, a także w formie proszku.

Jakie właściwości zdrowotne ma MSM siarka organiczna?

Nasze ciało składa się z ogromnej ilości pierwiastków, w tym właśnie z siarki. Jest ona odpowiedzialna za takie kwestie jak funkcjonowanie stawów oraz kości, a także za stan skóry, paznokci, a także włosów. Dlatego jeśli nie dostarczamy siarki w inny sposób, to warto zdecydować się na suplementację.

Korzystanie z siarki MSM jest niezwykle proste. Wystarczy zażywać około 1 gram siarki na dobę. Gdy nasze ciało się przyzwyczai warto zwiększać dawkę, lecz pamiętać, że jej maksymalna ilość to około 4 gramy. Chcąc dostosować ją jak najlepiej do swojego ciała warto założyć, że na jeden kilogram masy ciała powinno przypadać około 50 miligramów siarki. Co ważne siarka nie ma zbyt bolesnych skutków ubocznych. Większość nadmiaru wydala się bowiem z moczem. Najgorsze problemy to lekka wysypka skórna.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz