pokrycia dachowe
Dom i Ogród

Pokrycia dachowe – jakie wybrać?

Podczas budowy domu jedna z najważniejszych decyzji to wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Od niej zależy na przykład to, jak dobrze dom będzie zaizolowany pod względem termicznym oraz akustycznym, ale też oczywiście to jak będzie wyglądać. Jakie pokrycia dachowe warto wybrać i jakie są ich rodzaje?

Gdzie się wybrać, gdy potrzebne są nam pokrycia dachowe?

Oczywiście przed rozpoczęciem budowy warto zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały, a przynajmniej zapewnić sobie to, że dostaną dostarczone w odpowiednim momencie. Dlatego ważne jest znalezienie odpowiedniego sklepu dostarczającego pokrycia dachowe. Takowego możemy poszukać na przykład w internecie.

Najlepszym wyborem, gdy zależy nam na sporym wyborze, a także rozsądnych cenach będzie hurtownia. Przykładem jest hurtownia pokryć dachowych Dachlux, która oferuje pokrycia dachowe w Piasecznie w bardzo dobrych cenach, dzięki czemu można stworzyć piękny dach w naprawdę dobrej, jak na dzisiejsze czasy, cenie.

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Wybór w kwestii pokryć dachowych jest ogromny. Najpopularniejsze pokrycia to pokrycia ceramiczne, betonowe, blachodachówki, a także pokrycia bitumiczne. Najdroższe i najcięższe są pokrycia ceramiczne, które jednocześnie oferują najwyższą trwałość. Oczywiście ich wadą jest naturalnie cena, lecz gdy chcemy pokrycie dachowe, które wytrzyma przez dziesiątki lat, to ono będzie najlepszym wyborem.

Barzdo trwałe są też blachodachówki, lecz one wypadają niezwykle kiepsko pod względem izolacji akustycznej, szczególnie w czasie deszczu, gdyż wtedy wszystkie krople w dość głośny sposób odbijają się od blachy. Ten problem nie występuje zupełnie w dachówkach betonowych oraz bitumicznych.

Dachówki betonowe mają imitować ceramiczne, lecz są wykonane ze znacznie tańszych materiałów. Dzięki temu znajdziemy je w znacznie niższej cenie. Wszystko oczywiście kosztem trwałości, która jest znacznie niższa niż w wypadku innych typów dachówek. Kiepską trwałością wynoszącą zaledwie kilkadziesiąt lat zazwyczaj odznaczają się też pokrycia bitumiczne. Są jednak bardzo lekkie.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz