Biznes i finanse

Stoisko targowe – jak je zaprojektować, aby przyciągało uwagę klientów?

Targi branżowe to doskonała okazja, aby zaprezentować najlepsze produkty i usługi firmowe. Aby wyróżnić się z tłumu innych przedsiębiorstw należy starannie i z pomysłem zaprojektować i zbudować atrakcyjną ekspozycję. Ważne jest to, aby przyciągało ono uwagę klientów i zachęcało do zapoznania się z bogatą ofertą. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

Wyraźny podział na strefy

Jedną z najważniejszych kwestii na którą należy zwrócić uwagę w momencie projektowania stanowiska na targi branżowe jest jego podział na strefy. Niezależnie od wielkości dostępnej powierzchni powinny być przynajmniej dwa. W jednym obszarze należy umieścić wszelkie materiały reklamowe i promocyjne, a w drugim zadbać o komfort odwiedzających stoisko gości. Można także zdecydować się na trzecią strefę w której klienci będą mogli w prywatności porozmawiać z konsultantem i podpisać umowę albo złożyć zamówienie na interesujące ich produkty.

Umiejętne zaplanowanie stoiska jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie jeśli przestrzeń jest nietypowa lub bardzo ograniczona powierzchniowo. Warto w takim przypadku sięgnąć po profesjonalną pomoc ekspertów, którzy doskonale znają się na swoim fachu i zaproponują rozwiązania dopasowane do potrzeb przedsiębiorcy. Exposystemy działa na rynku już wiele lat i nieustannie realizuje zadania związane z obsługą firm, zarówno pod względem projektowania, budowy, jak i dostarczenia gotowego stoiska w wybrane miejsce. Aby dowiedzieć się więcej warto zobaczyć co ma do zaoferowania ich strona internetowa.

Meble i pozostałe elementy ekspozycji

Aby osiągnąć sukces na targach należy postawić na nowoczesne i estetyczne meble. Powinny przykuwać uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem i sprawiać wrażenie luksusu. Z tego też powodu najczęściej wybierane są zwłaszcza produkty wykonane ze szkła i transparentnych elementów wraz z błyszczącymi wykończeniami frontów przypominającymi lakierowane drewno. Każdy z mebli powinien posiadać nadruk firmowy lub unikatowe zdobnictwo, które podkreśla prestiż przedsiębiorstwa.

Przy wyborze poszczególnych elementów ekspozycji można korzystać zarówno z gotowych produktów na które można nakleić elementy reklamowe, jak i z tych specjalnie zaprojektowanych. Można także postawić na minimalizm, aby zwiększyć dostępną przestrzeń użytkową dla gości. W takim przypadku wystarczą niewielkie plastikowe krzesła i stoliki przy których można zasięgnąć rady konsultanta. Aby zwiększyć atrakcyjność takiego wystroju należy w odpowiednich miejscach ustawić elementy dekoracyjne.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz