smycz
Wiadomości

Jaka powinna być dobra smycz dla psa?

Wybór dobrej smyczy dla psa nie jest łatwy. Wszystko przez to, że w sklepach zoologicznych, wśród akcesoriów dla zwierząt, można znaleźć bardzo szeroką gamę produktów o zróżnicowanej funkcjonalności, długości i materiale wykonania. Skąd wiadomo, która smycz będzie dla naszego pupila najlepsza? O tym w artykule.

Zadaniem smyczy dla psa jest przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo zwierzęciu, a właścicielowi umożliwiać niezbędną podczas spacerów kontrolę nad pupilem. Ponadto ten rodzaj akcesorium dla zwierząt ma pozwalać zwierzęciu na swobodne eksplorowanie otoczenia bez stwarzania zagrożenia zarówno dla innych czworonogów, jak i przechodniów. Wybierając odpowiednią smycz dla psa, warto zatem wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, by znaleźć produkt najlepszy dla Waszego pupila.

Kilka smyczy na różne sytuacje

Obecnie w sklepach zoologicznych można znaleźć różnorodne rodzaje smyczy dla psa o zróżnicowanym przeznaczeniu. Mitem bowiem jest, że czworonogowi wystarczy tylko jedna smycz. Z pewnością tej najbardziej uniwersalnej, do codziennych spacerów będziecie używać najczęściej, ale warto też zaopatrzyć się w smycze do zadań specjalnych, które sprawdzą się w niecodziennych sytuacjach.

Zanim zatem zdecydujecie się kupić konkretny model, rozważcie odpowiedzi na następujące pytania. Czy planujecie jedynie wychodzić z psem na spokojne spacery po okolicy? Czy na przykład chcecie zabierać swojego pupila na wspólne bieganie? A może Wasz psiak dopiero uczy się korzystania ze smyczy i będzie potrzebował wersji treningowej.

Warto też wziąć pod uwagę miejsca, w których planujecie pojawiać się najczęściej. Inna smycz sprawdzi się w przypadku spacerów w przestrzeni miejskiej, a inna w parkach, lasach i na przedmieściach.

Sprawdź także wpis Sucha karma dla psa – ranking!

Dostosuj smycz do psa

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem smyczy dla psa, jest temperament samego psiaka. Inne akcesorium dedykowane jest narowistym pupilom, które ciężko okiełzać, a inne psom spokojnym. Także wielkość pupila nie pozostaje bez znaczenia. Utrzymanie psów dużych ras wymaga zdecydowanie bardziej wytrzymałej smyczy niż w przypadku małych czworonogów.

Dobra smycz dla psa powinna łączyć w sobie funkcjonalność, wytrzymałość i atrakcyjny design. Do tego ważne, by sprawdzała się w różnych warunkach. Jeśli szukacie uniwersalnego modelu, dobrym pomysłem będzie zakup smyczy dla psa automatycznej. Do codziennych spacerów sprawdzą się także smycze klasyczne wykonane z nylonu lub skóry. Na Wyspazwierzat.pl oferujemy bogatą gamę tego rodzaju produktów, dzięki czemu z pewnością znajdziecie u nas idealną propozycję dla Waszego pupila.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz