Dom i Ogród

Kamerowanie kanalizacji – na czym polega?

Monitoring kanalizacji jest jedną z nowoczesnych metod, które wspierają pracę hydraulików. Polega on na inspekcji zatkanych kanałów za pomocą specjalnych kamer. Posiadają obrotowe głowice, które znacznie ułatwiają inspekcję. Kamerowanie pozwala również usprawnić proces udrażniania kanalizacji oraz jej oczyszczania. Na czym jednak polega sam monitoring? Sprawdzamy.

Czym jest kamerowanie kanalizacji?

Monitoring zatkanych przepływów służy do określenia przebiegu rur kanalizacyjnych, lokalizacji wszelkich przyłączy oraz pomiaru stopnia zanieczyszczenia odpadami. Pomaga on również w określeniu stwierdzenia ewentualnych nieszczelności oraz stopnia zaawansowania zatkania tego typu instalacji.

Kamerowanie kanalizacji w Radzyminie zlecane jest zazwyczaj w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest odbiór nowo powstałej instalacji kanalizacyjnej. Służy ona do przeprowadzenia kontroli prawidłowości wykonania rurociągów, a także studzienek. Sprawdza się również zgodność wykonania całego ciągu z projektem oraz wszelkie połączenia, które w nim występują.

Drugim przypadkiem jest sprawdzenie istniejącej już sieci. Kamerowanie kanalizacji ma wtedy na celu przeprowadzenie kontroli stanu jakości oraz jej wykonania pod kątem technicznym. Ustala się również ewentualne źródła zatorów, a także, jak wyglądają rury po ich oczyszczeniu.

Jak wygląda monitoring kanalizacji?

Proces kamerowania kanalizacji rozpoczyna się od użycia specjalnych samochodów inspekcyjnych, do których montowane są kamery z głowicami. Dzięki ich obrotowym elementom hydraulicy mogą wykonać swoją pracę szybciej i dokładniej. Przepychanie rur w Radzyminie wsparte jest również lampami halogenowymi z diodami LED. Ich duża intensywność pozwala na prawidłowe oświetlenie rur we wszystkich kierunkach.

Po wszelkich czynnościach inspekcyjnych powstają również raporty, a także zdjęcia lub wideo dla klienta. Dzięki temu firmy wzbudzają zaufanie klienta, a także przekazują mu rzeczywisty obraz ich pracy. Nawet najmniejsze punkty są na nich ujmowane, dzięki czemu przyszłe inspekcje będą mogły przebiegać w jeszcze sprawniejszy sposób.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz