Dom i Ogród

Siatki karbowane – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Siatki karbowane, występujące również w formie siatek krepowych są wykorzystywane do wielu celów. Na rynku taki produkt występuje w wielu rodzajach. Gdzie takie siatki karbowane znajdują swoje zastosowanie? Te informacje zostały zawarte w tym artykule. 

Z czego zbudowane są siatki karbowane?

Na polskim rynku można spotkać siatki w Gdańsku i innych miastach w wielu formach. Szerokie możliwości produktowe sprawiają, że każdy klient znajdzie coś dla siebie. Cechą charakterystyczną siatek tego typu jest pofalowana budowa i splot płócienny. Wspomniany splot może być ciasny lub luźny w zależności od wielkości oczek i drutów wykorzystanych w siatce.

W hurtowniach budowlanych można spotkać siatki karbowane w dwóch wariantach: jednokarbowych i wielokarbowych. Pierwszy wariant cechuje się drutami splatanymi co jeden karb, co zapewnia stałość w splocie i wielkościach oczek. Wariant drugi natomiast bazuje na rozwiązaniu, gdzie druty są splatane, co drugi lub piąty karb.

To sprawia, że siatki wiekarbowe są lżejsze i prezentują większy prześwit. Siatki karbowane w Gdańsku i innych dużych miastach są wytwarzane ze stali nierdzewnej i stali czarnej. Zazwyczaj jednak w składach budowlanych i hurtowniach można zakupić te wykonane ze stali nierdzewnej.

Jakie właściwości mają siatki karbowane?

Z uwagi na swoją budowę siatki karbowane z Gdańska i okolic są niezwykle wytrzymałe i odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Karbowanie samo w sobie zapewnia stabilną ilość i wielkość oczek. Dzięki temu nie ma zagrożenia rozklejenia się siatki, co często ma miejsce przy plecionych siatkach. Wskazane właściwości sprawiają, że produkt ten jest szeroko wykorzystywany w wielu pracach budowlanych i przemysłowych.

Jakie zastosowanie mają siatki karbowane?

Siatki karbowane znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle. Siatki tego typu są wykorzystywane do robienia konstrukcji betonowych, ogrodzeń, balustrad czy boksów dla psów. Co więcej, są często stosowane w urządzeniach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Author Image
redakcja serwisu

Dodaj komentarz